Oddílové perličky

„Humor je solí země. Kdo je jím dobře prosolený, vydrží dlouho čerstvý.“

Karel Čapek

„Víte, proč se paštice říká božský pokrm? Protože jen Bůh ví, co do toho dali.“ Žýžala z kurzu Velké Moravy

„Kruh je oválný čtverec.“ Fox

Veverka: „Ještě jednou tu někdo plivne a bude to uklízet! Jak jem řekla, toto jsou parkety, parkety jsou koberec! A na koberec se nic takového nedělá!“ Fox: „No ale koberec to vsákne.“

Veverka: „Jaké symboly Vánoc vás napadají? Napište to na papír. Fox čte své symboly: .., Děda Mráz, červená, zlatá, Santa Klaus. Hérdek to se rýmuje…“

Stojíme u stánku s popcornem a Tulák na plakátku s nabídkou čte: „Popcorn sáček, popcorn pytel malý, pytel velký, pytel maxi. Týjo, co je pytel maxi?“

„To jsem nevěřila, že ve svých 36 letech se budu schovávat v šopě.“ Jedna maminka ze skautu.

Při návštěvě Mikuláše, čerta a anděla na schůzce Dráčat. Mikuláš se ptá: „A kdopak je vedoucí tohoto oddílu?“ Nikdo nic neříká, všichni mlčí. Čert: „Ale já vím, kdo je našeho – Lucifeeer!“

Mikuláš na Mirečka: „Téda, ty se tam schováváš, to není dobré, to o nečem vypovídá, asi tě kouše svědomí, z toho jak si zlobil có?“ Mireček: „Já nekoušu!“

„To voní jak prase.“ Tulák

Hrajeme hru – v kruhu jsou dva hráči se zavázanýma očima a mají co nejrychleji najít ručník. Jakmile ho jeden najde musí s tím praštit svého soupeře, aby vyhrál. V tom Honza: „Veverko, možu si jít pro něco navrch?“ (myšleno do klubovny) Veverka: „Jo možeš.“ Honza otevírá dveře, které vržů a právě v tomto okamžiku, je v kruhu Chřestýš a Viki a Fox jim tam háže ručník. Vrata vrzly, ručník letěl do kruhu a v tom Chřestýš: „Co to bylo?“ Fox: „To ten ručník tak vrže“

Pírko: „Toník by to mohl zahrát na kytaru a Fox na klavír“. Fox: „Jenže já to neznám.“ Pírko: „Šak se to od Toníka naučíš.“ Fox: „Nó, a kde veznu Toníka jako?“ Pírko: „Neboj, já ti ho půjčím.“

Veverka: „Kdepak máte ty vánoční pohlednice? Já už jsem je dneska chtěla.“ Z hloučku se ozve: „Có, už dneska?“ Veverka: „A ty Kovaříčku, už je máš?“ Kovaříček: „Veverko, já je nemám.“ Veverka: „Ale já už jsem je chtěla dneska, už je totiž nejvyšší čas!“ Kovaříček: „Už dneska? Aha, a možu ti je donést až příští rok?“

Čekáme na autobusové zastávce než přijede autobus. Veverka: „Máte průkazky? Aby vám řidič dal slevu.“ Fox: „Já mám, dobré!“ Tulák: „Já mám, ale aj kdybych neměl, tak bych řekl řidičovi: Pokud mně nedáš poloviční, nikam nepojedu.“ Fox: „Myslím, že pro řidiče bude jednodušší, když tě vykopne.“

Jedeme Kotlovým autem s Betlémským světlem do Hluku. Tulák: „Týjo, co to tam na tom předním skle máš Kotle?“ Kotel: „To je senzor. Když mně někdo rozbije sklo, začne to houkat.“ Tulák: „Dobré.“ Fox: „A co máš tam v rohu?“ Kotel: „To je taky senzor, když prší automaticky se zapnou stěrače.“ Fox: „Tak to je dobré, máš to ale vymakané auto, ale vcelku rozbité.“ Kotel: „To se ti jen zdá.“ (je trochu v méně optimálním stavu)

Na střediskové radě. Před začátkem rady se podepisujeme na lejstro přítomných a nepřítomných. Podepsal se Wesa a poslal Cvrčkovi. Cvrček: „Weso, nepodepisuj se tak velikým, pak se nemám kam podepsat.“ (Jeho podpisový smyk se smýkl přes dvě kolonky). Wesa: „Jo, to mně ta paní v autoškole také říkala.“

Věty z hry na vánoční vorné: * Na Vánoce koupíme kapra, stromeček a hasičák. * Letos máme borovičku, vloni byla slivovička. * Stromeček nám neopadá, spadne celý. * Nazdobíme kapra, sníme stromeček. * Zvířátko pod stromeček nebalíme měsíc dopředu.

Veverka: „Kovaříčku, pamatuješ ještě, copak nám dlužíš, abys splnil svůj úkol?“ Kovaříček: „Éé jo, tu rostlinku. No, ale ona shnila!“

Veverka četla příběh ze stezky s názvem Stoupání nahoru. Tulák: „To už jsem někde slyšel, to už si nám četla, že?“ Veverka: „To nevadí, to má pro dnešek tu potřebnou myšlenku.“ Veverka: „A jak jste ten příběh ve spojitosti s dneškem pochopili?“ Tulák: „Já jsem to minule pochopil, ale letos to jaksi nechápu.“ Fox: „Rok od roku blbější. To je ta puberta.“

Hráli jsme hru „Šestý smysl“. Úkolem je odhadnout to, co si myslí ostatní a co napíší. Například: Napište den v týdnu a přemýšlejte, který den napíší ostatní. Pokud se strefíte, máte bod k dobru. Po všech kolech se sečetli body a Fox měl nejméně bodů a prohlásil: „Já mám nejsamostatnější hlavu, vy ostatní opisujete.“

Liška si na schůzce prdělala. Nato Tulák prohlásil: „Eva je prdící pes.“ (Liška je šelma psovitá)

Štupl si hrál s telefonem a řekl: „Hospodářská krize se projevuje i na mobilech, dívejte se jak šetří.“ (ukázal telefon, který neměl žádné tlačítko – byl totiž s dotykovým displejem)

Liška maluje barvou Bobra za „černého krále“ na Tříkrálovou sbírku, ruce měla černé a prohlásila: „Nemáte někdo kus vody?“

Tři králové (Fox, Smíšek a Veverka) procházejí jednou ulicí a domy tam často mají bílé plastové dveře. Veverka: „Tady mají hodně bílých dveří, hm.“ Fox: „Ani křídou se tam nedá nic napsat, nejde to vidět.“ Veverka: „Příště vezmeme lihový fix.“

Tři králové opět prochází ulicí a Smíšek vidí rampouchy (pod autem). Smíšek: „Jéé, rampouchy, ty jsem měla ráda, jedla jsem je.“ Veverka: „Šak si ulom a sněz je.“ Smíšek: „Z auta je nechci, fuj.“ Veverka: „Alespoň je budeš mít ochucené.“

Všichni skautští králové se jako každoročně schází u rodiny Borýskové na jejich vynikající vánoční cukroví. Letos si pro nás nachystali i vaječný koňak, byl pro děti (jen s trochou rumu). Pijeme a z domu se ozve tatínek Borýsek: „Kdo to tam je?“ Paní Borýsková: „Ále nikdo, jen opíjím Tři krále.“

Všichni králové se také sešli na návštěvě babičky a dědečka od sourozenců Borýskových. Jejich babička nám nalévá pití a říká: „Jak to budete chtět pít, kdo s kým?“ Liška: „To je jedno třeba, my spolu a hlavně ti černí, ti ať mají hrnek jen pro sebe.“

Začerněná Veverka pije z hrnku a říká: „Brr, černota se zřejmě rozpouští, asi piju už aj jedy.“

Pírko: „Bobře, začerni si aj ty oči!“ Bobr: „Nééé, nechcu.“ Liška: „Jo, začerni si je, vypadáš jak larva.“