Pomáháme okolí

Naše dobrodružství, dobré srdce a dovednosti si nenecháváme sami pro sebe. Společně (v rámci družin, oddílu i jako celé středisko) konáme dobro při různých příležitostech:

Každý rok těsně před Vánocemi roznášíme Betlémské světlo do každého domu v Hluku.

Rozdávání Betlémského světla

Skauti a skautky rozváží světlo míru a klidu po celé Evropě. Naše středisko na tom není jinak: přebíráme Betlémské světlo přímo z vlaku a poté jej rozdáváme na náměstí a roznášíme přímo do domů.

Pexesiáda

Každý rok pořádáme soutěž v hraní pexesa. Zúčastnit se můžou malí i velcí. Podporujeme zdravou soutěživost příjemné chvíle strávené s rodinou.

Dobročinná kavárna

Náš oddíl pořádá dobročinnou kavárnu a podporu nejrůznějších projektů. V minulosti jsme podpořili například děti bez domova nákupem knížek, projekt „Nocleženka“ a další.

A tohle všechno děláme bez nároku na odměnu. Jen za dobrý pocit!

Jak nás můžete podpořit?

Šiřte dobré jméno skautingu

Pokud jste hrdí skautští rodiče, máte rádi naše aktivity nebo jste sami ve skautu někdy byli, budeme rádi, když o nás budete v pozitivním světle mluvit častěji. Třeba tím pomůžete vaším známým-rodičům, kteří pro své dítě hledají smysluplné a rozmanité trávení volného času.

Zapojte se do práce u oddílu nebo zprostředkujte službu

Pokud rádi trávíte svůj volný čas smysluplně, práce s dětmi (nebo pro skauty) je pro vás příjemnou výzvou a dobrodružství v přírodě máte málo, rádi vás uvidíme v našem týmu dobrovolníků!

Chcete nám pomoci? Zkontaktujte vedoucí oddílu a domluvte se na podrobnostech. Děkujeme!

Darujte věc či materiál

Provoz našeho oddílu, tábora a aktivity v přírodě často vyžadují vybavení, které se častým používáním opotřebí (např. lana, nádobí a další). Rádi také zkoušíme nové aktivity.

Co vám můžeme nabídnout

Poděkování a propagace
Logo na našem webu nebo baner na veřejných akcích pořádaných oddílem jako Pexesiáda nebo Skautská cukrárna. Poděkování v článcích k závěru školního roku v hluckých novinách nebo plakát v klubovně.